Котелевський млин
У кінці ХІХ – на початку ХХ ст. у слободі Котельва діяло близько двох десятків вітряних млинів. І саме в той час тут приватним коштом будується мурований млин, обкладений сучасним інженерним устаткуванням.
Млин розташований в історичному центрі селища, на лівому березі р. Котельва. Збудований у 1912 р. на кошти Білецького, Кривуші та Литвиненка у 1912 році. Механізми млина приводив у рух двигун німецького виробництва «Отто Дейц-85». Борошно мололи на дерев’яних вальцевих верстатах братів Бюлер. У складі млина діяла олійниця.
Після встановлення радянської влади млин з приватної власності перейшов до державної. Деякий час належав колгоспу імені ХV з`їзду ВКП(б). Згодом діяв як самостійне підприємство. У 1941 р. млин планували знищити відступаючі радянські війська, а в 1943 р. – відступаючі німецькі армійські формування. Але місцеві жителі, які працювали на підприємстві, двічі рятували споруду від знищення.
За часів Незалежності млин перейшов у власність Укоопспілки і наразі продовжує працювати. У млині збереглося і діє обладнання, встановлене ще 1912 р. Також працює олійниця, що опалюється лушпинням насіння.
На південному фронтоні цеглою викладені літери «К» і «Т» – Котелевське товариство та рік будівництва - "1912". Архітектура млина виконана в стилі історизм з елементами модерну.
Будівля Котелевського млина є цікавою пам’яткою архітектури та історії науки і техніки поч. ХХ ст., що зберегла автентичність.